SILVER & METAL / Silver / Salt cellar 6376096
nr 637 6096
SALT CELLAR
one pair, silver, Dublin, 1810, möjligen James Scott, Förgylld insida, Dia8, height: 4,
1 par, Silver, Dublin, 1810, möjligen James Scott, Förgylld insida, Dia8, höjd: 4
1500
SEK 1300
Monday April 26 2010
at 19:55:46
1.200 kr
1.100 kr
- Thema-auction
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver